Loading...

Одяг з конопель – це, в першу чергу, тканина, що має властивості лікарської рослини. Перевагою тканини, виготовленої з текстильних сортів коноплі, є поєднання кількох важливих якостей, що створюють візитну картку одягу

В якості природної сировини для виробництва зручного та гігієнічного одягу використовуються технічні сорти коноплі, що володіють, з одного боку, властивостями лікарської рослини, а з іншого, – не містять у своєму складі Стебла коноплі складаються з двох частин, волокна і м’якоті. З волокна (bast) конопель можна виготовити тканину практично для будь-якого виду одягу. Тканини з конопель дуже міцні. Насправді перші джинси (Levi’s) були виготовлені саме з коноплі, для міцності.

Матеріал з конопель (хемпа) м’який і міцний, довговічний, а при постійному використанні дивовижні властивості конопляної тканини навіть посилюються. Стійкість матеріалу підтримується особливою структурою волокон конопель: стійкість до зовнішніх впливів, тканина не деформується і не псується при пранні при температурі 90 градусів, не втрачає форму в процесі носіння.

При постійному використанні конопляна тканина стає активнішою і зберігає здатність нейтралізувати токсини, не дає розвиватися хвороботворним мікробам, не створює умов, що перешкоджають обмінним процесам у шкірі. Гігієнічність забезпечується властивостями природної мембрани: натуральна тканина не створює “парникового” ефекту на поверхні тіла під одягом, що дозволяє шкірі вільно дихати. Тканина з конопель виключає перегрів тіла в спеку і переохолодження в холодну пору року.

Лікувально-профілактичні якості тканини з конопляного волокна:

 

  1. Гіпоалергенність досягається завдяки відсутності в рослинній сировині токсичних хімікатів, що використовуються для боротьби з бур’янами, шкідниками та хворобами культурних рослин. Там, де росте коноплі, дерева та чагарники не заражаються інфекціями, і не виявляються комахи-шкідники.
  2. Гігієнічність забезпечується властивостями природної мембрани: натуральна тканина не створює “парникового” ефекту на поверхні тіла під одягом, що дозволяє шкірі вільно дихати. Тканина з конопель виключає перегрів тіла в спеку і переохолодження в холодну пору року.
  3. Захист стає результатом бар’єрних властивостей конопель, як лікарської рослини. Тканина захищає шкіру від шкідливих впливів зовнішнього середовища (солей важких металів, несприятливого поєднання температури та вологості, що ушкоджує ефект надлишкового ультрафіолетового опромінення).
  4. До додаткових переваг одягу відносяться освіжаюча та пом’якшувальна дія живої тканини, яка благотворно впливає на роботу тіла протягом дня, відсутність подразнення на шкірі та загальний тонізуючий ефект.

Споживчі якості тканини з волокон конопель:

 

Стійкість матеріалу підтримується особливою структурою волокон конопель, з яких виробляється тканина: матеріал стійкий до зовнішніх впливів, не деформується і не псується при пранні. Моделі одягу не втрачають форму в процесі носіння, вони лише стає м’якшими і зручнішими.

Практичність обумовлена ​​функціональними перевагами тканини, яка, до того ж, не потребує спеціального догляду.

Комфорт створюється зручністю та природністю в русі. Тканина рівномірно розподіляє відчуття тіла, не створюючи різких контрастів, що стає умовою комфорту будь-якої індивідуальності.

Вирощування й переробка льону та технічної коноплі