Loading...

Коноплі є дуже універсальною рослиною, яка має безліч застосувань. В Україні на його частку припадає величезна кількість дикорослих рослин, які ростуть без особливого догляду і особливо в дикій природі. Це міцні рослини, які можуть витримувати сильний мороз і потребують дуже мало води або дощу для гарного росту.

Історія засвідчує, що коноплі були широко культивованою комерційною культурою, а використання конопляного волокна було різноманітним. Волокна конопель використовувалися протягом століть для виготовлення одягу, сумок, взуття, паперу, будівельних матеріалів та ізоляції.
Його також використовують як їжу, і це не те саме, що канабіноїди, які використовуються для інтоксикації. Крім того, ця конопляна олія також використовується в косметичній та медичній промисловості та має багаторазове застосування.

Це одна з найбезпечніших, органічних і економічних рослин, які можна використовувати для забезпечення екологічної та екологічної стійкості. Насіння коноплі використовувалися як джерело стійкого живлення в здоровому харчуванні та використовувалися в кухнях усього світу з давніх часів.

Коли думати виключно про використання конопляного волокна, стає майже вражаюче, наскільки ця культура багатоцільова.
П’ЯТЬ найкращих застосувань волокон коноплі:
1. Виготовляти одяг або текстиль
Конопляне волокно з давніх давен використовувалося для виготовлення текстилю. Він легко доступний і легко культивується. Це дешевше, ніж більшість текстильних виробів, отриманих органічним шляхом, і набагато більш екологічно стійких, ніж синтезовані хімічним шляхом. Тканини, отримані з конопель, також корисні для чутливих людей і не викликають алергії.

Ці текстильні вироби готові до роботи, і ми маємо реліквію історії цивілізації, яка свідчить про те, як існувало різноманітне майстерність створення прекрасних виробів із коноплі. Вишукані малюнки та візерунки часто додають до текстилю з коноплі, щоб зробити його унікальним. Це дуже придатна до роботи тканина, тому її можна використовувати багаторазово навіть у сучасному світі.
2. Як будівельний матеріал
Конопля дешевша за дерево і є кращим матеріалом для ізоляції. Деревина або брус коштують дорого. У ці дні не рекомендується вирубувати дерева, пам’ятаючи про величезні втрати, які це завдає нашому довкіллю та біорізноманіттю.

Крім того, навіщо використовувати те, що дорожче, важче придбати і водночас не таке хороше, як мало б бути, коли є дешевша та ефективніша альтернатива? Конопля забезпечує кращу ізоляцію та може бути легко упакована між будівельними матеріалами. Тому це знову ж таки дуже корисна альтернатива, яка також є екологічно чистою.
3. Робити взуття
Як би дивно це не звучало, але волокна коноплі використовувалися для виготовлення міцного взуття, яке забезпечує комфорт і довговічність. Взуття витримує більшу частину нашої ваги і часто легко зношується.
Шкіра – це матеріал, який дуже довго використовується для виготовлення взуття, яке служить довго. Однак шкіра, тобто оброблена шкіра тварин, коштує дорого, а ціни на виготовлення шкіри зі шкіри тварин не тільки дорогі, але й трудомісткі. Тому пошук дешевшого та екологічнішого варіанту є актуальною потребою.
Хоча багато дизайнерів і шевців намагалися створити синтетичні матеріали, як-от гума, або багаторазові полімери, як-от пластик, волокна коноплі є кращим варіантом.
Вони легко доступні та ростуть у великій кількості в дикій природі. Навіть якщо вирощувати як промислову культуру, загальна вартість виробництва є значно низькою та не завдає шкоди флорі та фауні планети.
Останнім часом мода змінилася від тверезості до епатажу, водночас виявляючи більше розуміння культури та історії, а також чутливість до планети та проблем, які її стосуються. Не відстаючи від цієї тенденції, взуття з коноплі інтригуюче повертається. Можливо, краще, ніж мода, яка панувала кілька століть тому.
4. Виготовляти папір
Це найпоширеніший і основний спосіб використання конопляних волокон. Історично папір виробляли з рослин. Останнім часом його також переробляють, і нерідко можна побачити папір, виготовлений із переробленого паперу.
Були часи, коли як папір використовували тонкі скибочки берести. Однак цей натуральний папір не завжди отримували з вмираючих березових дерев, як це насправді екологічно доцільно.
Пізніше почали вирубувати дерева для виробництва паперу. Це призвело до масової вирубки лісів у великих масштабах. Це негативно вплинуло на нашу планету, тому надзвичайно важливо знайти альтернативну сировину для виробництва паперу. Волокна коноплі допомагають вирішити цю проблему.
Коноплі, які легко вирощуються та є універсальними товарними культурами, можуть бути легко використані як сировина для створення високоякісного паперу з конопляного волокна для нашого використання. Це стане органічним і природним джерелом паперу, одного з найбільш незамінних матеріалів у повсякденному житті.
5. Для виготовлення мотузок або шнурів
Волокна коноплі мають хорошу міцність на розрив і можуть використовуватися для виготовлення мотузок і шнурів. Фактично, це ще одне з давніх застосувань конопляних волокон. Мотузки були звичайним товаром, а коноплі були легкодоступним волокном для їх виготовлення.
Хоча в минулому для створення біорозкладаних мотузок використовували інші волокна, як-от кокосове та джутове волокна, але ніщо не працює так добре, як конопля.

Мотузки та котушки також знайшли багаторазове застосування, і одне з них – створення прекрасних витворів мистецтва. Мотузки плетуть не лише для зв’язування чи підвішування речей, їх історично використовували для створення декоративних артефактів.
Конопляні мотузки також використовувалися подібним чином у минулому. Оскільки сучасний світ шукає нові органічні та стійкі матеріали для повсякденного використання, конопляні волокна зараз знаходять таке застосування все частіше.

Таким чином, коноплі є хорошою рослиною, яку можна використовувати повністю. Насіння їстівне, коріння теж. Стебло виробляє волокна для використання, тоді як листя та стебло беруть участь у створенні паперу.

 

Олія, отримана з рослини, використовується в медицині та косметичній промисловості завдяки своїм протизапальним властивостям. Це також ефективний болезаспокійливий засіб і допомагає зменшити кількість прищів.

Хоча канабіноїдами завжди зловживають, коноплі не містять достатньо одурманюючих інгредієнтів, щоб бути шкідливими для людини. Коноплю можна використовувати для викликання легкого сп’яніння, однак процес вилучення хімічної речовини для цієї мети з рослини дуже складний, а отриманої хімічної речовини дійсно менше.

Незважаючи на те, що зловживання психоактивними речовинами є основною проблемою серед сучасного населення, така багатогранна рослина може служити дуже корисною сировиною для ряду предметів для повсякденного використання. Якщо використовувати його грамотно та інноваційно, це може стати одним із наших найбільших активів.

Людська цивілізація може знайти ліки від багатьох проблем, вирощуючи та використовуючи коноплі, а також знаходячи нові способи використання конопляного волокна. Оскільки для їх утримання потрібно мало догляду, коноплі можуть стати однією з найбільш затребуваних промислових рослин майбутнього, шляхом до хорошого життя.

Вирощування й переробка льону та технічної коноплі