Конопляні кущі – опора трикотажного виробництва давніх часів
Вченими з’ясовано, що на території сучасної України жили різні народи, в тому числі і скіфи, і більш ранні, які вирощували та застосовували з побутовою метою конопляні культури. У той час не було виведено такої кількості сортів, які має сучасний ринок, мабуть, саме тому ніхто не наважувався вживати коноплі. Археологічні розкопки свідчать про те, що давні народи виготовляли різні продукти з конопель, шили з неї речі, засоби для подолання холоду тощо.
Конопля – незамінний засіб для сівозміни
Конопляній культурі здебільшого не потрібні дорогі добрива, підживлення, також не потрібно витрачатися на захисні засоби, оскільки рослина сама бореться з шкідливими організмами, бактеріями, біологічно вона сумісна практично з усіма видами розсади. При посадці в землю конопляного насіння або живців ви підвищуєте плодоносність кормових рослин, покращуєте родючі грунти і купуєте на порядок менше добрив. Вигідніше «підсаджувати» коноплі до цукрових буряків, бульб картоплі, кукурудзи, культур, що ростуть під снігом, конюшині. Таким чином, конопляні паростки стають помічником будь-якого городника, за допомогою них ваша розсада зросте в рази швидше і більша.
Що роблять із стебла конопель
Технічні коноплі, що містять менше 0,1% тетрагідроканнабінолу у складі, підходить для промислових цілей: з неї роблять волокно, тчуть полотна, шиють речі та взуття. Саме зі стебел, які становлять близько 60 відсотків загальної сухої маси, виготовляють волокно. Довжина і якість волокон, що виготовляються, безпосередньо залежить від сорту культури, умов культивування, кількості світла при вирощуванні та інших нюансів. Конопляні нитки виходять від 1 до 4 метрів завдовжки. Товари з конопель – речі, взуття, побутові та декоративні речі – ви можете знайти на спеціалізованих фестивалях, ярмарках або замовити в інтернеті.
Коноплі – лікар на всі руки
Насіння конопель високо цінується в хімічній та харчовій промисловості. Повіками люди роблять із насіння та листя цієї рослини засоби, що виконують функції знеболювального. В наш час екстракт конопель також застосовується для виробництва медичних препаратів. Конопляне масло представлене якісним антиоксидантом, його рекомендують вживати людям, які переносять онкологічні захворювання, мають проблеми з дихальною, серцево-судинною та травною системами.
Коноплі – зберігач лісів
Найчастіше для створення паперових виробів застосовують деревну целюлозу – близько 40% дерев, що вирубуються, використовується у виробництві паперу, і це число постійно зростає. Папір виготовляють і з конопель, причому такий продукт виходить більш якісним, міцним, зносостійким і набагато дешевшим за «деревний» папір. Один гектар конопель дорівнює шести тонн целюлози на рік – це більше річного приросту 1 га лісу. Щоб отримати достатню кількість целюлози, потрібно десятиліттями чекати, поки виросте дерево, а у випадку ж з коноплею врожай можна збирати кожні 4 місяці. Для лісу необхідно звільнити величезні ділянки родючого ґрунту, а коноплі проростають практично в будь-якому місці. Чому ж, спостерігаючи очевидний успіх конопляних рослин у паперовій промисловості, людство вирубує дерева?
У XIX-XX століттях стрімко збільшувався коефіцієнт грамотності населення, відкривалися школи та університети, розмивались межі між станами, державам потрібні були розумні, освічені люди, які виведуть їхню країну на новий рівень економічного та наукового розвитку. Підручники, книжки, газети вимагали збільшити чисельність виробництва паперу. У ході індустріалізації людство плавно переходило на машинну працю, створювалися фабрики та заводи, люди працювали на верстатах. Перші верстати, які виготовляють папір, були здатні обробити конопляні волокна, через що виробництво перевелося на деревину, а коноплі більше використовувалися у паперової промисловості.